wtorek, 12 maja 2020

13.05.2020r. MISIE


13.05.2020r. /środa/                      ”MISIE”  
                                                      „Strach”

Witam serdecznie Dzieciaki i Rodziców . Zapraszam Was do wspólnej zabawy.
I. „Niebieski jak…”- poszukajcie w swoim otoczeniu przedmiotów w kolorze niebieskim. Nazwijcie je mówiąc: niebo ma kolor niebieski jak ta …. Teraz zapraszam na naszą zabawę ruchową do piosenki „Idziemy do zoo” https://www.youtube.com/watch?v=rXz-hKkUvoM . Mam nadzieję, że pamiętacie jak do tego tańczyliśmy .
II. „Przytul stracha” M. Strzałkowska– słuchanie wiersza, rozmowa kierowana pytaniami Kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze strachem, zachęcanie do rozpoznawania i określania emocji. Drogie Dzieci posłuchajcie wiersza czytanego przez rodziców               i spróbujcie odpowiedzieć na przygotowane pytania. /Co to jest strach?; Kiedy strach się pojawia?; Jak wygląda?; Czy w ogóle ma wygląd?; Co czujesz, gdy pojawia się strach?; Czego się boisz?; Co robisz, gdy pojawia się strach?/ Drodzy Rodzice, Was również zachęcam do wypowiedzi na temat „strachu”.

Przytul stracha
Strach ma strasznie wielkie oczy,
strasznym wzrokiem wokół toczy....
Lecz gdy go za uszkiem głaszczę,
w śmieszny pyszczek zmienia paszczę.

Coś dziwnego z nim się dzieje,                        
łagodnieje i maleje,
mruży swoje kocie oczy
i w ogóle jest uroczy!

Strach ma strasznie wielkie oczy,
strasznym wzrokiem wokół  toczy,
lecz ty dłużej się nie wahaj
i po prostu przytul stracha!

„Strachy na lachy” – zapoznanie ze sposobami radzenia sobie ze strachem, doskonalenie pamięci przez naukę krótkiej rymowanki. Drodzy Rodzice bardzo proszę włączcie piosenkę  „A to jeż jak piłka” https://www.youtube.com/watch?v=yqSie1yKIrA  . Dzieci mogą: tańczyć , skradać się, chodzić na paluszkach. Gdy przerwiecie odtwarzanie muzyki dzieci robią śmieszne miny i powtarzają rymowankę:

Strachu, strachu rozchmurz się!
Strachu, strachu przytul się!
Czarno, ciemno znika już…
Słońce, jasno jest tuż, tuż!

„Smok nie taki straszny”- zabawa rysunkowa. Zabawa polega na wspólnym narysowaniu smoka, dorysowywaniu jego części. Raz rysuje Rodzic /np. głowę/, raz Dziecko/np. tułów/ itd. Smok, którego stworzycie nie będzie straszny ale może być śmieszny, tak jak ten poniżej.



III. „Piłeczki”- zabawa ruchowa z elementami skoku. /Drogie Dzieci poskaczcie jak piłeczki, następnie spróbujcie się poturlać jak piłeczki po dywanie./
Powtórzcie jeszcze raz rymowankę o strachu i spróbujcie ją jednocześnie wyklaskać.

Życzymy miłego dnia. Pani z grupy „Misie”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz